Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju wystartowała

UDOSTĘPNIJ
/
147

Harcerki i harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego już od 31 lat angażują się w akcję Betlejemskiego Światła Pokoju. Od początku Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom Światło przekazywane jest właśnie na świecach WDPD. Betlejemskie Światło Pokoju i świeca stały się nieodłącznymi elementami Bożego Narodzenia, a palący się płomień symbolem braterstwa, pokoju i pomocy bliźnim.

W Grocie Narodzenia Pańskiego, w Betlejem, płonie wieczny ogień. To właśnie od niego co roku zapala się płomień, który niesiony przez skautów z wielu krajów i kontynentów obiega świat. W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju harcerki i harcerze Związku Harcerstwa Polskiego odebrali na przejściu granicznym na Łysek Polanie w niedzielę 12 grudnia. W Lublinie Betlejemskie Światło Pokoju rozbłysło w poniedziałek 13 grudnia. Po mszy świętej w Archikatedrze Lubelskiej komendant Chorągwi hm. Tomasz Sych przekazał Światło przedstawicielom hufców i mieszkańcom Lublina.

W tym roku Betlejemskiemu Światłu Pokoju towarzyszy hasło „Światło Nadziei”. Związek Harcerstwa Polskiego razem z Caritas Polska zachęcają do połączenia się w geście pokoju i braterstwa. Wystarczy nabyć świecę Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, odebrać Betlejemskie Światło Pokoju i zanieść do swojego domu, aby mogło zagościć na Wigilijnym stole.