Przyjedź do Lublina świętować 100-lecie ZHP

UDOSTĘPNIJ
/
1.34K

To właśnie w Lublinie, tuż przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości, w dniach 1-2 listopada 1918 r. obradował zjazd przedstawicieli wszystkich polskich ośrodków skautowych. Postanowiono na nim utworzyć wspólną dla wszystkich organizację – Związek Harcerstwa Polskiego.

Dzięki tamtemu, pamiętnemu wydarzeniu, możemy dziś wspólnie tworzyć harcerstwo, którego misją jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Chcemy uczcić ten wyjątkowy dzień, spotykając się w 100 rocznicę zjazdu, w miejscu, w którym nasi poprzednicy położyli fundamenty pod organizację, którą ZHP jest dzisiaj.

Przyjedź do Lublina, miasta w którym wszystko się zaczęło!

Program obchodów 100. rocznicy powstania Związku Harcerstwa Polskiego, Lublin, 3 listopada 2018 r.:

  • 10:30 Uroczysta Msza Święta – Archikatedra Lubelska
  • 11:30 – 14:00 Zwiedzanie Miasta oraz Wystawy okolicznościowej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie ul. Narutowicza 4
  • 14:30–15:30 Uroczysty Apel Plac Litewski, złożenie wiązanek kwiatów pod Grobem Nieznanego Żołnierza, pomnikiem Józefa Piłsudskiego i pomnikiem Unii Lubelskiej
  • 15:30 Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100 rocznicę powstania Związku Harcerstwa Polskiego na gmachu Teatru Dramatycznego im. Juliusza Osterwy

Zgłosić swoją jednostkę możesz poprzez formularz online.

Nie zwlekaj i zgłoś się już dziś – limit miejsc to 200!

Do zobaczenia w Lublinie!