Konserwacja sztandaru I Męskiej Drużyny Harcerskiej im. Wł. Czarnieckiego w Irenie z 1931 roku

W 2019 roku, po wielu staraniach udało się przekazać do Muzeum Harcerstwa w Warszawie sztandar z 1931 roku I Męskiej Drużyny Harcerskiej im. Czarnieckiego w Irenie (obecnie Dęblin) Hufiec ZHP Ryki.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego, otrzymanemu w ramach programu „WSPIERANIE DZIAŁAŃ MUZEALNYCH 2022”, Muzeum Harcerstwa w Warszawie rozpoczyna realizację zadania „Tkanina zabytkowa i malarstwo – konserwacja harcerskich sztandarów z okresu dwudziestolecia międzywojennego”.

W ręce najlepszych konserwatorów trafił właśnie między innymi sztandar I Męskiej Drużyny Harcerskiej im. Wł. Czarnieckiego w Irenie.

Po przeprowadzeniu prac konserwatorskich i po prezentacji wyniku tych prac podczas przyszłorocznej wystawy sztandar trafi do depozytu do Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie gdzie będzie można go oglądać.