Oblicza harcerskiej tożsamości – konferencja harcmistrzowska

UDOSTĘPNIJ
/
831

Komisja Stopni Instruktorskich Chorągwi Lubelskiej ZHP serdecznie zaprasza na Konferencję Harcmistrzowską „Oblicza harcerskiej tożsamości”.

Celem konferencji jest rozmowa o tożsamości harcerstwa w różnych obliczach, zarówno tym historycznym, jak i ówczesnym. Dyskusja o tym, w jaki sposób instruktorzy ZHP mogą wpływać na budowanie tożsamości harcerstwa, a także jak pojęcie tożsamości wpływa na rozwój instruktorów ZHP.

Dla kogo?
Instruktorzy ZHP w stopniu harcmistrza lub podharcmistrzowie z otwartą próbą harcmistrzowską (pierwszeństwo przyjęcia instruktorzy z przydziałem służbowym do hufców Chorągwi Lubelskiej ZHP).

Kiedy?
29 stycznia 2022 r. (sobota) w godzinach 9.30-17.15

Gdzie?
Internet – Microsoft Teams

Za ile?
Dodatkowa Składka Członkowska Zadaniowa: 0 zł

Moduły konferencji:

Tożsamość harcerstwa w ujęciu historycznym – hm. Stanisław Dąbrowski – Chorągiew Lubelska – Hufiec ZHP Lublin, Komisja Stopni Instruktorskich Chorągwi Lubelskiej ZHP. Prawo i przyrzeczenie harcerskie w naszej tożsamości – materiały opracowane przez hm. Adama Czetwertyńskiego – redakcja CZUWAJ, Chorągiew Stołeczna

Tożsamość harcerstwa a kreowanie wizerunku instruktora w social mediach – dr hab. hm. Tomasz Huk – Chorągiew Śląska Hufiec ZHP Katowice, Harcerski Instytut Badawczy, Uniwersytet Śląski

Jak nas widzą tak nas piszą, czyli instruktor na rynku pracy – Robert Turski – Stowarzyszenie EDUKACJA 3.0

Tożsamość – możliwości i zagrożenia. Badania Harcerskiego Instytutu Badawczego – dr hm. Katarzyna Marszałek, Chorągiew Kujawsko-Pomorska Hufiec ZHP Bydgoszcz-Miasto, Harcerski Instytut Badawczy, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz instruktorzy i instruktorki z Harcerskiego Instytutu Badawczego

Budowanie tożsamości harcerstwa w kontekście realizacji próby harcmistrzowskiej oraz spełniania jej idei – hm. Grzegorz Całek, Chorągiew Stołeczna Hufiec ZHP Warszawa-Żoliborz , KSI przy GK ZHP, hm. Agnieszka Kwapiszewska-Wolska, Chorągiew Lubelska Hufiec ZHP Lublin, Komisja Stopni Instruktorskich Chorągwi Lubelskiej

Zgłoszenia
Zgłoszenia na konferencję przyjmujemy do 21 stycznia 2022 roku za pomocą ankiety.