Betlejemskie Światło Pokoju jest już w Polsce

UDOSTĘPNIJ
/
167

Kulminacyjnym momentem Betlejemskiego Zlotu była Msza Święta w Svicie, podczas której słowaccy skauci przekazali Światło harcerkom i harcerzom z ZHP. Stali się oni teraz strażnikami Światła, które będą nieść do wszystkich tych, którzy chcą przyjąć je do swojego domu.

Podczas uroczystej Mszy Świętej, która rozpoczęła się o 9:00 w Svicie, słowaccy skauci przekazali na ręce hm. Anny Nowosad Naczelniczki ZHP Światło, które przywędrowało do nich z Austrii.

Po Mszy Świętej hm. Anna Nowosad Naczelniczka ZHP oraz hm. Jacek Kaflowski Wiceprzewodniczący ZHP uroczyście przekazali Światło delegacjom chorągwianym oraz wszystkim tym, którzy uczestniczyli w Mszy Świętej.

Rozpoczęła się wielka sztafeta Światła. Od dziś harcerki i harcerze w całej Polsce będę nieść Światło wraz z jego przesłaniem. Będą pokazywać, że to “Światło, które łączy”.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje Betlejemskie Światło Pokoju od 1991 r. Tradycją stało się, że ZHP otrzymuje Światło od słowackich skautów. Przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji, raz w Polsce.

W Betlejemskim Zlocie udział wzięła także reprezentacja Chorągwi Lubelskiej ZHP, która była jedną z najliczniejszych.