Święto Wojska Polskiego w 101 r. rocznicę zwycięskiej Bitwy Warszawskiej

15 sierpnia obchodziliśmy 101. rocznicę Bitwy Warszawskiej – harcerski i harcerze w różnych miejscach województwa brali udział w uroczystościach upamiętniającym to wydarzenie. Na wojewódzkich uroczystościach w Lublinie na Placu Litewskim Chorągiew Lubelską ZHP reprezentował komendant chorągwi hm. Tomasz Sych wraz z zastępcą hm. Edwardem Nakoniecznym. Harcerze Hufca Lublin wystawili poczet sztandarowy. W trakcie uroczystości odczytany został Apel Pamięci, po którym oddano salut narodowy.

Nie zapominajmy, że w wydarzeniach sprzed stu lat brali udział także harcerze — w Armii Ochotniczej było ich ponad 9 000. Dodatkowo kilkanaście tysięcy pełniło służbę pomocniczą jako łącznicy czy sanitariusze.

Foto: Andrzej Bis