Nowe wytyczne Głównej Kwatery ZHP dotyczące organizacji pracy harcerskiej w roku harcerskim 2020/2021 w związku ze stanem epidemii COVID-19

Od 21 października 2020 roku obowiązują nowe wytyczne dla wszystkich form pracy harcerskiej.

Wytyczne dotyczące prowadzenia zbiórek drużyn w poszczególnych strefach:

Strefa żółta
Miejsce:

• W przypadku korzystania z pomieszczeń szkolnych – zgodnie z ustaleniami z dyrektorem szkoły i zachowaniu obowiązującego dystansu społecznego.
  • Pracę gromad i drużyn NS działających w Młodzieżowych Ośrodkach Socjoterapii i Ośrodkach Szkolno-Wychowawczych należy dostosować do wytycznych wynikających z zarządzenia dyrektora Ośrodka.
  • W przypadku innych pomieszczeń niż szkolne – zgodnie z ustaleniami z właścicielem i zachowaniu obowiązującego dystansu społecznego.
  • Pomieszczenie należy w miarę możliwości wietrzyć raz na godzinę.

Maksymalna liczba osób:

• Maksymalna liczba jak w aktualnym rozporządzeniu Rady Ministrów dla innych spotkań w strefie żółtej. Maksymalna liczba osób wynikająca z rozporządzenia Rady Ministrów to 25

Prowadzący zbiórkę:

• Zbiórkę gromady/drużyny prowadzi drużynowy wspólnie z przybocznymi. W przypadku, jeśli drużynowy lub przyboczny są niepełnoletni, zbiórka w danej grupie odbywa się pod nadzorem osoby pełnoletniej, np. rodzica, opiekuna drużynowego lub innego pełnoletniego instruktora ZHP.

Inne zasady bezpieczeństwa:

• W programie zbiórki nie ma zwiedzania obiektów publicznych.
  • W przypadku drużyn specjalnościowych należy dodatkowo stosować wytyczne publikowane przez właściwe ministerstwa.
Strefa czerwona
Miejsce:

• Pomieszczenie należy w miarę możliwości wietrzyć raz na godzinę.

Maksymalna liczba osób:

• Maksymalna liczba jak w aktualnym rozporządzeniu Rady Ministrów dla innych spotkań w strefie żółtej. Maksymalna liczba osób wynikająca z rozporządzenia Rady Ministrów to 10

Prowadzący zbiórkę:

Inne zasady bezpieczeństwa:

• W programie zbiórki nie ma zwiedzania obiektów publicznych.