Zamość – Twierdza otwarta dla harcerzy!

Zamość – Twierdza otwarta dla harcerzy!

Pod takim hasłem odbył się w miniony weekend Zlot Chorągwi Lubelskiej Związku Harcerstwa Polskiego. Częściowo wirtualnie, czyli w miejscu zamieszkania, młodzi ludzie w szarych i zielonych mundurach odkrywali historię Zamościa. Każda grupa wiekowa sięgała do innych źródeł. Zuchy poznawały tajemnice ogrodu zoologicznego, harcerze pochylali się nad smutnym losem Dzieci Zamojszczyzny, harcerze starsi śledzili losy znanych mieszkańców, a wędrownicy rozprawiali się z czarownicami i duchami grasującymi po zamojskich podcieniach. Nie zabrakło też harcerskiego ogniska z gawędą druha Jana, degustacji regionalnych potraw i zagadek logicznych związanych z miastem. Zwieńczeniem zlotu była niedzielna msza harcerska w kościele św. Katarzyny oraz apel podsumowujący 3-dniowe zmagania patroli.

Organizatorzy zlotu Komenda Chorągwi Lubelskiej ZHP i Hufiec Zamość serdecznie dziękują za pomoc dyrekcji i pracownikom Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Milera oraz członkom Stowarzyszenia „Turystyka z Pasją”. Przede wszystkim zaś panu Andrzejowi Wnukowi – Prezydentowi Zamościa, który objął honorowy patronat nad tym wydarzeniem.