Nowy rok harcerski

Drogie Zuchy,
Druhny i Druhowie,
Instruktorki i Instruktorzy!

Rozpoczynamy dziś kolejny rok harcerski. Po długiej przerwie możemy znów spotkać się na zbiórkach zastępów, gromad i drużyn. Będą się one różnić od tych, które znamy z poprzednich lat, w związku z dodatkowymi regułami wprowadzonymi na czas trwania pandemii. Stanowią one sprawdzian z harcerskiej odpowiedzialności za drugiego człowieka. Zarażajcie swoją dobrą postawą innych i bądźcie wrażliwi na potrzeby środowiska.

Harcerskie lato już za nami. Z namiotów, szlaków i obrzędowych ognisk zostały z nami wspomnienia i doświadczenia, które wykorzystamy w pracy i w działaniach naszych zastępów, gromad i drużyn. Dziękuję Instruktorkom i Instruktorom zaangażowanym w organizację tegorocznych Harcerskich Akcji Letnich, przede wszystkim członkom zespołu ds. HALiZ. To dzięki Waszym staraniom nasze wypoczynki odbyły się bezpiecznie.

Życzę Wam na ten nowy rok harcerski przede wszystkim odwagi w podejmowanych wyzwaniach. Sięgajcie po nowe doświadczenia, zdobywajcie harcerską i życiową wiedzę oraz dzielcie się tym w Waszych zastępach, gromadach i drużynach. Życzę Wam wspaniałej harcerskiej przygody i do zobaczenia na harcerskim szlaku.

hm. Tomasz Sych
Komendant Chorągwi Lubelskiej ZHP