Jesienna Wędrówka

Serdecznie zapraszamy wędrowników z terenu województwa lubelskiego na Jesienną Wędrówkę. Odbędzie się ona w dniach 26 – 27 września 2020 roku, na terenie Poleskiego Parku Narodowego.

Wędrówka będzie składać się z trzech części:

• Samodzielna wędrówka patroli w Poleskim Parku Narodowym – sobota 26.09 od 11:00 – 17:00 – start z OW Grabniak
  • Wieczór integracyjny wraz z obiadokolacją i ogniskiem obrzędowym na OW Grabniak – sobota 26.09
  • Zajęcia dla wędrowników – niedziela 27.09 do godziny 11:30

W wędrówce mogą wziąć udział patrole złożone z członków Związku Harcerstwa Polskiego działających na terenie Chorągwi Lubelskiej ZHP, którzy ukończyli 15 lat.

Dodatkowa składka członkowska zadaniowa DSCZ:

• 10 zł dla uczestników projektu rozwojowego „Żarówka” edycja I i edycja II
  • 25 zł dla uczestników niebiorących udziału w projekcie „Żarówka”

Opiekunowie patroli i drużynowi są zwolnieni z opłacania dodatkowej składki członkowskiej zadaniowej.

Płatność dokonywana jest przelewem na numer konta: 60 1160 2202 0000 0003 2545 3542
tytułem: DSCZ WĘDRÓWKA + nazwa jednostki  + liczba uczestników
wpłaty należny dokonać do 21 września 2020 roku.
Wpłata powinna być dokonywana całym patrolem. Kwota wpłacona z tytułu dodatkowej składki zadaniowej podlega zwrotowi jedynie w przypadku odwołania imprezy.

Zgłoszenia przyjmowane są do 19 września 2020 roku za pomocą formularza:

Na podany w zgłoszeniu adres mail w domenie zhp.net.pl będą wysyłane informacje organizacyjne.

W ramach DSCZ patrol na zagwarantowane:

• wyżywienie (wyprawka, obiadokolacja, śniadanie)
  • bilety do Poleskiego Parku Narodowego
  • pole namiotowe
  • prysznice

Każdy uczestnik musi posiadać:

• pełne umundurowanie,
  • mundur polowy na wędrówkę,
  • plecak,
  • śpiwór,
  • karimata,
  • kubek,
  • wygodne obuwie turystyczne,
  • jasne nakrycie głowy,
  • okrycie przeciwdeszczowe,
  • ciepłe ubranie w razie chłodnych wieczorów,
  • maseczkę ochronną/przyłbicę/inne środki ochrony osobistej,
  • oświadczenie COVID-19,
  • inne przedmioty zalecone przez patrolowego.

Każdy patrol musi posiadać:

• apteczkę pierwszej pomocy,
  • namioty – ilość zależna od wielkości patrolu.

W przypadku małej ilości zgłoszeń organizatorzy zastrzegają możliwość odwołania Wędrówki. Uczestników rajdu obowiązuje przestrzeganie Prawa Harcerskiego, postanowień niniejszego regulaminu, zarządzeń porządkowych patrolowych, a także powszechnie obowiązujących przepisów w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego, bezpieczeństwa ruchu, ochrony przyrody i innych.

Zasady związane z COVID-19

Każdy uczestnik Wędrówki zobowiązany jest do dostarczenia w dniu rozpoczęcia imprezy do opiekuna patrolu oświadczenia COVID-19 z podpisem obojga rodziców/opiekunów lub własnym. Drużynowy/patrolowy zobowiązany jest do dostarczenia listy uczestników rajdu wraz z numerami kontaktowymi oraz oświadczeń COVID-19 uczestników i własnego do organizatorów w dniu rozpoczęcia imprezy.

Podczas rajdu obowiązują obecne zalecenia Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego oraz wewnętrzne zasady ZHP ( httns://zhp.pl/wracamy/).

Regulamin wydarzenia