Konkurs na zagospodarowanie Bazy Harcerskiej w Gnojnie

2.34K

Chorągiew Lubelska Związku Harcerstwa Polskiego
ogłasza ograniczony konkurs ofert na zagospodarowanie
Bazy Harcerskiej w miejscowości Gnojno

Opis przedmiotu

Baza Harcerska położona jest w miejscowości Gnojno (województwo lubelskie, powiat bialski, gmina Konstantynów) i zlokalizowana jest przy linii brzegowej rzeki Bug na działce ewidencyjnej 060107_2.0002.118/1 o powierzchni 5 ha link do mapy. Większą część terenu bazy jest zalesiona, baza zawiera dużą polanę obozową. Na terenie bazy znajduje się duża wiata, drewniane szalety. Baza posiada przyłącze energetyczne.

Gnojno jest najdalej na północ wysuniętą wsią województwa lubelskiego. Położona jest niedaleko przełomu Bugu, naprzeciw Niemirowa, do którego można dotrzeć promem rzecznym. Jest to ostatnia przeprawa promem na Bugu przed granicą białoruską (najbliższy most kolejowy znajduje się we Fronołowie, a drogowy w Kózkach, odległych o ponad 25 km). Odcinek ten stanowi bardzo krótką granicę pomiędzy województwami lubelskim i podlaskim. Gnojno ma lokalne znaczenie turystyczne. Są tu pola namiotowe i biwakowe, schron turystyczny oraz punkt widokowy u szczytu kilkunastometrowej skarpy podmywanej przez Bug. W okolicy kręcono zdjęcia do filmu „Nad Niemnem” i Diabły, diabły.

W Gnojnie znajduje się zabytkowy kościół św. Antoniego, wzniesiony w latach 1880-1883 jako prawosławna cerkiew św. Paraskiewy. Budowla przeszła w ręce Kościoła katolickiego po wysiedleniu prawosławnej ludności ukraińskiej w 1947 r. W Gnojnie znajduje się również cmentarz prawosławny z nagrobkami z XIX w.

Przez Gnojno przebiega Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. www.greenvelo.pl/

Baza jest własnością Związku Harcerstwa Polskiego. Na mocy porozumienia z 4 września 2008 roku zarządza nią Chorągiew Lubelska ZHP. Nieruchomość jest wolna od zabezpieczeń. Numer księgi wieczystej LU1B/00062646/3.

Zasady przeprowadzenia konkursu

1. W konkursie oferty mogą złożyć jednostki harcerskie (hufce, związku drużyn, szczepy, drużyny, kluby) wchodzące w skład Chorągwi Lubelskiej ZHP.
  2. Oferta powinna zawierać plan funkcjonowania i rozwoju bazy.
  3. Oferta powinna być podpisana przez komendanta i skarbnika hufca, a w przypadku związków drużyn, szczepów, drużyn, klubów przez kierującego jednostką.
  4. Zainteresowane środowiska będą mogły obejrzeć bazę po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.
  5. Wyboru oferty dokonuje komisja konkursowa powołana przez Komendanta i Skarbnika Chorągwi Lubelskiej ZHP. Komisja konkursowa może zamknąć konkurs bez dokonania wyboru oferty.
  6. W trakcie prac komisja może kierować do oferentów pytania w sprawi oferty. Pytania mogą być kierowane pisemnie bądź ustnie na protokołowanym spotkaniu. Na pisemnie pytania oferent winien odpowiedzieć w ciągu 7 dni.
  7. Ofertę należy złożyć w sekretariacie Komendy Chorągwi Lubelskiej ZHP przy ul. Żołnierzy Niepodległej 7, 20-078 Lublin w terminie do 3 kwietnia 2019 roku do godziny 15:00 (decyduje termin wpływu do sekretariatu) w zamkniętej i opieczętowanej kopercie z dopiskiem „Oferta na zagospodarowanie bazy Gnojno. Nie otwierać”. Otwarcie ofert nastąpi w tym samym dniu o godz. 17:00. Oferty złożone po terminie i niespełniające wymogów formalnych nie będą oceniane merytorycznie.
  8. Po wyborze najkorzystniejszej oferty wybrany oferent zobowiązany jest w terminie 30 dni, od daty otrzymania zawiadomienia o wyborze oferty, do podpisania porozumienia w sprawie zasad korzystania z bazy.
  9. Oferentom, których interes prawny doznał uszczerbku w wyniku postępowania przysługuje prawo wniesienia skargi do Komendy Chorągwi Lubelskiej ZHP w terminie 3 dni od ogłoszenia wyników konkursu.
  10. Komenda Chorągwi zastrzega sobie prawo do odwołania oraz unieważnienia konkursu w całości lub części bez podania przyczyn do dnia podpisania umowy.
  11. Osobami uprawionymi do kontaktu oraz udzielenia szczegółowych informacji w sprawie konkursu są Komendant Chorągwi Lubelskiej ZHP: Tomasz Sych tel. 578 574 060, mail. komendant@lubelska.zhp.pl.