Start Komisja Rewizyjna Chorągwi

Komisja Rewizyjna Chorągwi

Komisja rewizyjna chorągwi jest organem kontroli wewnętrznej chorągwi, odpowiedzialnym przed zjazdem chorągwi. Komisja rewizyjna chorągwi: czuwa nad zgodnością działania rady chorągwi, komendanta i komendy chorągwi oraz jednostek organizacyjnych chorągwi ze Statutem ZHP i przepisami prawa, sprawuje stałą kontrolę nad działalnością gospodarczą i finansową jednostek organizacyjnych i władz chorągwi pod względem legalności, rzetelności, gospodarności i celowości, zatwierdza sprawozdanie finansowe chorągwi za każdy rok, podejmuje co roku uchwałę w sprawie absolutorium dla poszczególnych członków komendy chorągwi i przedstawia ją wraz z uzasadnieniem radzie chorągwi a w przypadku nieudzielania absolutorium komendantowi chorągwi może równocześnie podjąć uchwałę o zwołaniu nadzwyczajnego zjazdu chorągwi celem odwołania komendanta oraz wyboru komendanta i komendy chorągwi, przedstawia komendzie chorągwi informacje, zalecenia i wnioski, przedstawia zjazdowi chorągwi sprawozdanie ze swej działalności, przedstawia zjazdowi chorągwi ocenę działalności komendy chorągwi wraz z wnioskiem w sprawie absolutorium dla poszczególnych członków komendy chorągwi, wykonuje zadania i kontrole zlecone przez Centralną Komisję Rewizyjną ZHP.

hm. Mirosław Socha – przewodniczący

hm. Mariusz Bartkowiak – wiceprzewodniczący