Biała Podlaska – Miasto Przyjazne Harcerstwu

Podczas Zjazdu Hufca ZHP Biała Podlaska, który odbył się 23 września 2023 roku, Komendant Chorągwi Lubelskiej ZHP hm. Tomasz Sych wręczył Miastu Biała Podlaska tytuł Miasta Przyjaznego Harcerstwu. Tytuł odebrał Prezydent Miasta Michał Litwiniuk i Zastępca Prezydenta Maciej Buczyński.

Władze Miasta Biała Podlaska wspierają funkcjonowanie harcerstwa w mieście. Widzą jak ważne są działania i inicjatywy harcerskie w budowania społeczeństwa obywatelskiego. Zdają sobie sprawę również z roli harcerstwa w wychowaniu młodego pokolenia, szczególnie w wychowaniu społecznym i patriotycznym.
Wszystkie działania Hufca ZHP Biała Podlaska są zauważane przez władze samorządowe, które wspierają nasz Hufiec w realizacji działań statutowych. To inicjatywy powodujące, że Hufiec ZHP Biała Podlaska jest postrzegany jako partner poważny, wart współdziałania.

Fot. Gabriela Romaniuk, Hufiec ZHP Biała Podlaska