Sztafeta Światła rozświetla Lubelszczyznę

W niedzielę 11 grudnia odebraliśmy Światło z Betlejem od słowackich skautów. Delegacji Chorągwi Lubelskiej ZHP przewodniczył hm. Mirosław Woźniak – wiceprzewodniczący Rady Chorągwi. We wtorek 13 grudnia, mszą świętą w Archikatedrze Lubelskiej, rozpoczęła się Lubelska Sztafeta Betlejemskiego Światła Pokoju. Ogień Pokoju za sprawą zuchów, harcerzy i instruktorów dotarł w niezliczoną ilość miejsc w naszym województwie.

Światło Pokoju trafiło na Ukrainę do Obwodu Wołyńskiego i Lwowskiego, zostało przekazane podczas uroczystości na przejściu granicznym w Zosinie i Hrebenne.

Podczas przedświątecznego spotkania w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie hm. Tomasz Sych – Komendant Chorągwi Lubelskiej ZHP wraz z zastępcami hm. Edwardem Nakoniecznym i Elżbietą Organistą przekazali Światło na ręce Wojewody Lubelskiego – Lecha Sprawki.

Betlejemskiego Światła Pokoju nie mogło zabraknąć na spotkaniu wigilijnym służb mundurowych Lubelszczyzny.

O Betlejemskim Świetle Pokoju i działalności ZHP opowiadaliśmy w TVP Lublin.

Światło z Betlejem trafiło do pracowników Kuratorium Oświaty w Lublinie i Trybunału Koronnego, gdzie Komendant Chorągwi hm. Tomasz Sych, wraz z zastępcami: phm. Małgorzatą Gudek i phm. Pawłem Kowalczykiem przekazali Światło na ręce prezydenta Miasta Lublin pana Krzysztofa Żuka.

W środę 21 grudnia Komendant Chorągwi hm. Tomasz Sych i Skarbniczka Chorągwi phm. Agnieszka Hojda przekazali Betlejemskie Światło Pokoju na ręce Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego.

Komendant Chorągwi hm. Tomasz Sych wraz z zastępcą phm. Karolem Gudkiem przekazali Światło na ręce Tadeusza Sławeckiego – Dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie oraz pani Małgorzaty Orzeł – Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Za sprawą zuchów i harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do urzędów gmin, miast, powiatów, do parafii, szkół, szpitali.