Zlot Chorągwi Lubelskiej ZHP 2024

Tegoroczny Zlot Chorągwi Lubelskiej przechodzi do historii! W dniach 7-9 czerwca w Majdanie Sopockim, 330 harcerzy i instruktorów spotkało się na Zlocie Chorągwi.

W piątek na ognisku rozpoczynającym uczestnicy poznali losy Tanewy, na którą została rzucona klątwa, a w sobotę mieli okazję zdobyć elementy odczyniające tę klątwę podczas gry podzielonej na trzy trasy – dla zuchów, harcerzy i łączonej dla harcerzy starszych i wędrowników. Zuchy uczyły się specjalnego tańca od roztoczańskich krasnali, harcerze tworzyli zaklęcia na podstawie legend i podań Roztocza, a wędrownicy i harcerze starsi zdobywali magiczne runy, który miały odczynić czar. W sobotę przy ognisku połączyliśmy efekty naszej pracy, dzięki czemu Tanew pojawiła się wśród nas. W niedzielę miał miejsce uroczysty apel kończący Zlot, w trakcie którego szkoła podstawowa im. Marii Konopnickiej w Majdanie Sopockim otrzymała tytuł „Szkoły Przyjaznej Harcerstwu”. Wyróżnienie otrzymała za wieloletnie wsparcie drużyny tam działającej, jak również ogromną pomoc w czasie Zlotu Chorągwi.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Województwa Lubelskiego.

Fot.: Fryderyk Wujec, Mirosław Socha