Na wieczną wartę odszedł były komendant chorągwi hm. Stanisław Tryczyński

przepełniła, nasze serca wiadomość
o odejściu w dniu 9 lutego 2021 r. na Wieczną Wartę

hm. Stanisława Tryczyńskiego

Komendanta Chorągwi Lubelskiej (1975-78, 1983-85)
Członka Rady Naczelnej ZHP (1977-81, 1985-89)
Wieloletniego członka (od 1995) i przewodniczącego (1997-98)
Kręgu Instruktorów i Seniorów KCh
Odznaczonego dwukrotnie Złotym Krzyżem Zasługi RP,
Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP

W naszej pamięci pozostanie jako wzór człowieka pełnego zaufania, uczciwego, spokojnego, życzliwego ludziom, oddanego całym życiem idei harcerstwa, wiernego Związkowi Harcerstwa Polskiego.

Śpij spokojnie Druhu Stanisławie.
Do zobaczenia przy innym ogniu w inną noc.

Ostatnie pożegnanie odbędzie się 16 lutego 2021 roku o godzinie 11:00 na cmentarzu przy ul. Białej w Lublinie

Komendant chorągwi ogłosił żałobę w Chorągwi Lubelskiej ZHP do dnia pogrzebu włącznie.

Komendant Chorągwi Lubelskiej ZHP

Lublin, 10 lutego 2021 r.

Rozkaz Ls 1/2021

Druhny i Druhowie

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu na wieczną wartę hm. Stanisława Tryczyńskiego komendanta Chorągwi Lubelskiej ZHP w latach 1975-1978 i 1983-1985, członka Rady Naczelnej ZHP w latach 1977-1981 i 1985-1989. Odznaczony dwukrotnie Złotym Krzyżem Zasługi RP, Złotym Krzyżem za Zasługi dla ZHP.

Druh hm. Stanisław Tryczyński urodził się 12 stycznia 1944 r. w Lublinie. Był wieloletnim pracownik, kierownikiem i dyrektorem Zakładu Doskonalenia zawodowego w Lublinie. Z harcerstwem związał się w 1955 roku. Był zastępowym, przybocznym, drużynowym, komendantem Rejonu Starszoharcerskiego, komendantem Studenckiego Kręgu Instruktorskiego, zastępcą komendanta Harcerskiego Ośrodka Technicznego, zastępcą kierownika Wydziału Młodszoharcerskiego, zastępcą komendanta chorągwi, komendantem chorągwi, członkiem Rady Naczelnej ZHP. W latach 80-tych i 90-tych był organizatorem i realizatorem zajęć komputerowych dla dzieci wiejskich w ramach HAL i HAZ.

Śpij spokojnie Druhu Stanisławie. Do zobaczenia przy innym ogniu w inną noc.

Druhny i Druhowie:

• Zarządzam żałobę w Chorągwi Lubelskiej ZHP, obowiązującą począwszy od dzisiaj do dnia pogrzebu włącznie.
  • Na Krzyże Harcerskie polecam nałożyć czarne opaski, a harcerskim stronom internetowym nadać żałobną oprawę.
  • Komendantów hufców zobowiązuję do przesłania rozkazu do podległych jednostek.

Czuwaj!

/-/ hm. Tomasz Sych