Nowy sprzęt dla Zespołu Wychowania Wodnego

Żeglarstwo to wspaniała pasja, która daje możliwość zmagania się z żywiołami wiatru i wody. Związek Harcerstwa Polskiego od ponad 100 lat wychowuje i szkoli pokolenia harcerzy w tej dziedzinie. Popularyzuje i promuje szeroko pojęte wychowanie wodne. Zespół Wychowania Wodnego działający przy Chorągwi Lubelskiej ma na celu zachęcenie młodych ludzi ze wszystkich środowisk do bezpiecznego uprawiania turystyki wodnej oraz bezpiecznego spędzania czasu nad wodą podczas działań harcerskich.

Mamy przyjemność poinformować, że na potrzeby naszych harcerzy zakupiliśmy jacht Omega w raz ze specjalnie pod niego wykonaną przyczepką podłodziową. Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy przyczynili się do zakupu naszego sprzętu pływającego. W szczególności chcemy podziękować firmie Temared ze Świdnika, która jest producentem przyczep bagażowych oraz specjalistycznych do przewozu pojazdów oraz łodzi. Wieloletnie doświadczenie w produkcji przyczep pozwoliło stworzyć użyteczną i niezawodną konstrukcję pod naszą żaglówkę. Dziękujemy za preferencyjne warunki zakupu oraz pełny profesjonalizm podczas procesu projektowego i produkcyjnego. Przekazanie przyczepki nastąpiło w siedzibie firmy Temared w Świdniku w obecności Dyrektora Handlowego Pana Krystiana Dziadosza.

Sam żaglówka ma olbrzymi potencjał, lecz wymaga drobnych prac remontowych. Zespół Wychowania Wodnego Chorągwi Lubelskiej ZHP planuje cykl spotkań i szkoleń w sezonie zimowym mający na celu przygotować sprzęt do użytkowania na wiosnę przyszłego roku. Sprzęt będzie mobilny, więc zapraszamy do kontaktu. Drużyny z całej chorągwi będą mogły korzystać z tego sprzętu i pływać na różnych akwenach.

phm. Michał Kucharski
Szef Zespołu Wychowania Wodnego Chorągwi Lubelskiej ZHP