Spotkanie kadry harcerskiej chorągwi

7 marca w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie odbyło się spotkanie kadry harcerskiej Chorągwi Lubelskiej ZHP, zorganizowane przez Referat Harcerski Chorągwi. Na zbiórkę przybyło 18 uczestników z 3 różnych hufców. Podczas zajęć dowiedzieli się oni jak ciężkie jest opracowanie optymalnego planu pracy hufca, jak zachęcać swoich podopiecznych do realizacji stopni i sprawności harcerskich oraz w jaki sposób poprawnie działać systemem małych grup. Poruszone zostały również nadchodzące zmiany dotyczące instrumentów metodycznych oraz struktura wsparcia metodycznego w ZHP. Podczas całego spotkania odbyło się kilka dyskusji umożliwiających tak potrzebną dla naszego środowiska wymianę doświadczeń.

hm. Wojciech Miazga