Nowe zasady wystawiania faktur

1.21K

Przypominamy, że od 01 stycznia 2020 roku obowiązują nowe przepisy obejmujące wystawianie faktur VAT.

Obecnie w przypadku zakupów na fakturę, należy poinformować sprzedawcę o chęci otrzymania faktury przed zakończeniem sprzedaży.

• przy paragonie do kwoty 450 zł brutto – należy podać NIP chorągwi przed zakończeniem sprzedaży na kasie fiskalnej. Wówczas otrzyma się fakturę uproszczoną (paragon z NIP), traktowaną jak zwykła faktura,
  • przy paragonie powyżej kwoty 450 zł brutto – należy podać NIP chorągwi przed zakończeniem sprzedaży na kasie fiskalnej. Wówczas taki paragon z NIP będzie upoważniać sprzedawcę do wystawienie faktury VAT.

Przypominamy, że w przypadku wszystkich zakupów rozliczanych w Chorągwi Lubelskiej (drużyny, szczepy, hufce) podajemy poniższe dane:

Chorągiew Lubelska Związku Harcerstwa Polskiego
ul. Żołnierzy Niepodległej 7
20-078 Lublin
NIP: 712-30-69-783

Jeśli przed zakończeniem nie poinformujemy sprzedawcy o chęci otrzymania faktury, nie będzie możliwe późniejsze wystawienie faktury. Uznaje się wówczas, że jest to zakup konsumencki.