Warsztaty opiekunów prób podharcmistrzwoskich oraz harcmistrzowskich

Foto: Karolina Piotrowska

Chorągwiana Komisja Stopni Instruktorskich serdecznie zaprasza na warsztaty opiekunów prób na stopień podharcmistrza i harcmistrza.

Termin i miejsce: 15 luty 2020 roku w godzinach 9:00 – 17:00 w biurze Komendy Chorągwi Lubelskiej ZHP ul. Żołnierzy Niepodległej 7, Lublin.

DSCZ: 30 zł wpłaty na konto 60 1160 2202 0000 0003 2545 3542 tytułem: DSCZ warsztaty KSI – imię i nazwisko.

Celem warsztatów jest przygotowanie instruktorów do pełnienia roli opiekuna prób podharcmistrzowskich i harcmistrzowskich, wsparcie w budowaniu wspólnoty instruktorskiej.

Po ukończeniu warsztatów uczestnicy będą rozumieli ideę stopnia podharcmistrza i harcmistrza oraz potrafili pracować z nią podczas przygotowywania i realizacji próby, rozumieli rolę opiekuna próby podharcmistrzowskiej oraz harcmistrzowskiej na etapie tworzenia, realizacji (monitorowania) oraz podsumowania próby. Będą potrafili wspierać podopiecznego na wszystkich etapach tworzenia próby, wspólnie z podopiecznym podsumować próbę i przygotować się do jej zamknięcia a także rozumieli system pracy ze stopniem podharcmistrza oraz harcmistrza oraz mieli umiejętność szukania właściwych rozwiązań w sprawach indywidualnych.

Warsztaty kierowanie są do instruktorów w stopniu podharcmistrza realizujących próby na stopień harcmistrza lub planujących w niedługim czasie otworzyć próbę oraz instruktorów w stopniu harcmistrza.

Zgłoszenia przyjmowanie są do 7 lutego 2020 na adres mailowy: ksi@lubelska.zhp.pl. Przyjęcie zgłoszenia zostanie potwierdzone w informacją zwrotnym. W przypadku braku otrzymania potwierdzenia w ciągu 3 dni od jego nadesłania proszę o ponowny kontakt.

Bloki tematyczne:

• Działanie i procedury obowiązujące w Chorągwianej Komisji Stopni Instruktorskich
  • Praca z ideą stopnia
  • Rola opiekuna próby na stopień harcmistrza i podharcmistrza
  • Sposoby podsumowana i zamknięcie próby na stopień harcmistrza i podharcmistrza
  • Problemy z SSI – pytania od uczestników

W przypadku pytań prosimy o kontakt ksi@lubelska.zhp.pl