Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Puławskie Harce”

W dniu 29 września odbył się koncert finałowy l. Festiwalu Piosenki Harcerskiej i Turystycznej „Puławskie Harce” organizowane przez Hufiec ZHP Puławy w ramach Dniu Kultury Harcerskiej. Do udziału w przesłuchaniach zgłosiło się 7 zespołów, a jury postanowiło nagrodzić 5 z nich. Wyróżnienie w kategorii do lat 10 otrzymała 26 Gromada Zuchowa „Bajkowy Las”, wyróżnienie w kategorii 10-12 lat otrzymała próbna drużyna „Jeźdźcy smoków”, l. Miejsce w kategorii 13-15 otrzymał zespół The Wolves z 4 DSh Wilki, ll. Miejsce 9 DSh Asgard, w kategorii powyżej 16 lat l. Miejsce otrzymał zastęp Wilczy Duch. Nagrodami były pamiątkowe statuetki, harcerskie upominki, dyplomy oraz apteczki. Podczas koncertu wręczono nagrody w plebiscycie Superlilijki, który jest podsumowaniem efektów całorocznej pracy hufca. Festiwal zakończyło przemówienie Komendanta Hufca ZHP Puławy rozpoczynające nowy rok harcerski. Obchody Dni Kultury Harcerskiej otrzymały dofinansowanie z UM Puławy, partnerami organizacyjnymi był także Puławski Ośrodek Kultury Dom Chemika oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

phm. Katarzyna Rodzoch

fot. Aleksandra Godziszewska