Wędrowniku – zapal się!

1.09K

Chorągiew Lubelska ZHP – Referat Wędrowniczy Chorągwi serdecznie zaprasza osoby w wieku 16 – 25 lat do wzięcia udziału w projekcie wędrowniczym „Żarówka”.

Cele projektu

• uatrakcyjnienie programu śródrocznego drużyn wędrowniczych
  • angażowanie młodzieży w aktywność społeczną i wolontariat
  • identyfikacja i uaktywnianie indywidualnych predyspozycji wędrowników
  • rozwijanie kompetencji społecznych i zwiększanie zaradności życiowej młodych ludzi

Uczestnicy projektu
Uczestnikami projektu mogą być drużyny lub zastępy/patrole wędrownicze, wędrownicy lub kandydaci na wędrowników w wieku 16-25 lat działające w Chorągwi Lubelskiej ZHP. W projekcie może wziąć udział maksymalnie 40 wędrowników w roku harcerskim 2019/2020.

Założenia projektu
Zgodnie z założeniami metod pracy najstarszej grupy metodycznej działania projektowe oparte będą na:

1. indywidualnie stworzonym planie rozwoju harcerskiego i osobistego na okres 6-10 miesięcy (IPR) w ramach próby na stopień wędrowniczy (HO lub HR),
  2. podnoszeniu umiejętności uczestników (kursy, szkolenia, uprawnienia państwowe – min. 75h/os organizowane w ramach projektu, np. kurs przewodnikowski),
  3. próbie zmieniania świata na lepszy poprzez realizację 3 projektów wędro w patrolach zadaniowych,
  4. realizowaniu pasji uczestników w służbie społeczeństwu (znaki służb),
  5. postawieniu indywidualnego wyzwania na granicy możliwości (wyczyn wędrowniczy),
  6. udziale w Wędrowniczej Watrze (centralny zlot uczestników projektu),
  7. wędrówce mającej formę wyczynu (np. obóz wędrowny)

Cykl uczestnictwa to 6-10 miesięcy (09.2019 – 06.2020 r. + udział w Watrze Wędrowniczej w 08.2020 r.). Każdemu uczestnikowi zostanie przydzielony mentor, który będzie wspierał go w realizacji projektu.

Kwestie finansowe
Wszystkie zadania w ramach projektu wędrowniczego „Żarówka” będą dofinansowane ze środków PO WER 1.4 Młodzież Solidarna w działaniu, np. udział w kursie przewodnikowskim, czy też Wędrowniczej Watrze.

Zgłoszenia
Pierwsza tura zgłoszeń odbywa się w terminie 15-22.09.2019 r. Zgłoszenia indywidualnego każdej osoby należy dokonać za pośrednictwem ankiety – LINK

Ważne! Prosimy o przemyślane zgłoszenia – osoby zakwalifikowane do projektu muszą przejść pełną ścieżkę uczestnictwa.

Spotkania organizacyjne z uczestnikami
Odbędą się na przełomie września i października w Lublinie i Puławach. W przypadku, jeśli w danym hufcu zbierze się min. 10 uczestników zostanie ustalony odrębny termin dla środowiska.

projektwedrowniczy@grupy.zhp.net.pl

Regulamin projektu wędrowniczego „Żarówka”