Mając na uwadze dobrą jakość harcerstwa w naszych Małych Ojczyznach, mamy przyjemność zaprosić Grono Pedagogiczne do wzięcia udziału w szkoleniu z metody harcerskiej i poszczególnych metodyk dostosowanych do wieku dzieci i młodzieży.

Szkolenie to wzbogaci repertuar programowo-metodyczny każdego nauczyciela, pokaże jak aktywnie prowadzić zajęcia, a także będzie kopalnią wiedzy i inspiracji. Program kursu obejmuje zarówno podstawową, jak i szczegółową wiedzę o działalności harcerstwa, dlatego też mogą w nim wziąć udział osoby, które nigdy nie miały styczności z harcerstwem i te, które pamiętają z lat młodości harcerską przygodę. Zajęcia prowadzone będą przez doświadczonych instruktorów - pedagogów, czynnych nauczycieli, którzy są specjalistami w szkoleniu metodami aktywizującymi. Program i zajęcia dostosowane są do specyfiki uczenia się osób dorosłych.

Planujemy uruchomić w tym roku 4 ośrodki szkoleniowe: w Biłgoraju, Hrubieszowie, Lublinie oraz Puławach. W zależności od bliskości Państwa placówki zapraszamy do wybranego przez siebie ośrodka.

KOSZT SZKOLENIA: 380 zł (obiady, materiały, sala, prowadzący)
TERMINY SZKOLENIA W 2018: 12 maja, 30 czerwca i ustalony z uczestnikami jeden termin na jesieni (łącznie 21 godzin)

Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie wydane przez Ośrodek Doskonalenia Zawodowego działający przy Głównej Kwaterze ZHP.

W razie pytań osobą do kontaktu jest:
dla ośrodka szkoleniowego w Biłgoraju – Dorota Woźniak tel. +48 662 101 910
dla ośrodka szkoleniowego w Hrubieszowie – Monika Wołos tel. +48 501 020 094
dla ośrodka szkoleniowego w Lublinie – Olga Gilewicz tel. +48 669 481 212
dla ośrodka szkoleniowego w Puławach – Katarzyna Rodzoch tel. +48 691 853 716

Do pobrania:
- regulamin szkolenia Metoda harcerska jako narzędzie do pracy z dziećmi i młodzieżą